Ziyaret Edilesi 3 Mavi Şehir

oia
oia

Ziyaret Edilesi 3 Mavi Şehir denince Mavi Rengin Yatıştırıcı bir Özelliği olduğunu hepimiz biliyoruz ve dinlenmeye hepimizin zaman zaman ihtiyacı olabiliyor, Mutlaka ziyaret etmeniz gereken bu 3 harika yerler gerçekten bu övgüyü hakediyor.

1- CHEFCHAOUEN / FAS

mavi şehir chefchaouen
mavi şehir chefchaouen

Şafşavan Fasın mavi incisi olarak bilinir , ülkenin kuzey batısında küçük bir şehirdir. Bu şehri ziyaret etmeye karar verirseniz her köşesinde mavi duvarlarla çevrili olacaksınız. Arnavut kaldırımlı sokakları keşfetmekten ve sayısız mavi renkli pencerelerin yarattığı görselden asla sıkılmayacaksınız.

2- Mavi Şehir Jodhpur / Hindistan

Jodhpur, Hindistan

Jodhpur , Mehrangarh kaleside dahil olmak üzere birçok saray , kale ve tapınağa ev sahipliği yapıyor. Rajasthan eyaletinin en büyük ikinci şehri olan Jodhpur ‘un nüfusu 1.500,000 dür. Şehrin Maviye boyanması turistik bir cazibe olmasına neden olmuş.

3- Oia / Yunanistan

Oia’nın zaten özel bir tanıtıma ihtiyacı yok , Çünkü muhtemelen her sosyal mecrada sürekli karışınıza çıkıyordur. Yunan adası Santorini’de en popüler şehirdir. Beyaz mavi kubbeli kiliseleri ve evleri onu anında tanınır hale getirdi. Özellikle gün batımının tarifsiz eşsizlikte olduğu gidenler tarafından sürekli dile getiriliyor.

*Dünyanın En Kutsal Mekanı Yazsını Okumanızı Tavsiye ederiz. 1