Yeni Anne Olmanın Zorlukları ve Tavsiyeler

yeni anne
yeni anne olmanın zorlukları

Yeni Anne olunca Ne yazık ki, yeni doğan bebeklerle nasıl başa çıkılacağına dair bir kullanma kılavuzu yok ancak çevrenizdeki her insanın size tavsiyeleri mutlaka olacaktır. her kafadan bir ses çıkarken elbette hepsini hatırlamak zor olacaktır.

Yeni Anne olan ve bu konuda hiçbir fikri olmayan yeni ebeveynler için…

1- Öncelikle iyi Bir Ebeveyn olun..

yeni anneler

Hepimiz elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalşıyoruz. Bu bazen bir hata yaptığınız anlamınada gelir. Ve ayrıca her zaman eğlenceli olmadığını da. Bebeğinizi, kendinizi ve Instagram fotoğraflarınızı başkalarıyla karşılaştırmayı bırakın. Her çocuk farklıdır, bu yüzden sosyal medyada gördüğünüz çocuklara çok fazla dikkat etmemeye çalışın. Kendi çocuğunuza konsantre olun, çünkü o da oldukça özeldir.

2- Her Şey Bir Aşamadır..

Bir ebeveyn olarak yaşadığın problemler gelip geçecek , Bazen bu aşamada direnmek ve hayatta kalmak zorunda kalırsınız. Ancak, her şeyin ne kadar geçici olduğunu düşündüğünüzde atlatması çok daha kolay olur. Geceleri yedi kez uyanmak geçicidir, kavanozlardan beslenmek geçicidir, sadece ‘hayır’ kelimesinden oluşan bir kelime hazinesi geçicidir. Ve enterasan olasa birgün bu yaşadığınız zorlukları özleyeceksiniz..

3- Sizden Daha Tecrübeli Annelerden Yardım İsteyin..

Bazen Yardımı kabul etmek zor olabilir, ancak bu, gerçekten yardıma ihtiyaç duyabileceğiniz bir yaşam evresi. Biraz yardımı kabul edersen, Çevrenizde bebeğinizi seven insan o kadar artar.

Tabii ki, insanların gelip ‘yardım etmek’ ve sadece bebeği kucaklamak istemeleri sinir bozucu olabilir. İnsanların size gerçekten nasıl yardımcı olabileceklerini bilmelerini sağlayın, örneğin sizin için ayak işlerini hallederek veya size bir fincan çay hazırlayarak.

4- Birbirinizi Tanıyın..

Bebeğiniz doğduğunda oluşan sihirli bağı sık sık duyarsınız, ancak bu aynı zamanda birbirinizi gerçekten tanıdığınız anlamına mı geliyor? Birbirinizi anlamanız biraz zaman alabilir ve bu önemli değil. Bu, belirli annelik içgüdülerinden yoksun olduğunuz anlamına gelmez. Size Hiçbir zaman, “Bezimi değiştir!” demeyecek..

Bu aynı zamanda emzirme için de geçerlidir. Kendini iyi hissettirecek bir yol bulman biraz zaman alabilir. Diğer annelerle konuşun veya bir uzmandan yardım isteyin. Emzirmeyi bırakmaya karar verirseniz, buda dünyanın da sonu değil.

5- Kendine İyi Bakmayı Unutma..

yeni anneler
Kendine İyi Bakmayı Unutma..

Yeni Anne her zaman ruhen beslenmelidir. Eve temizlikçi çağırın, paket yemek sipariş verin, şekerleme veya banyo için zaman ayırın, en sevdiğiniz dizilere göz atın veya alışverişe çıkın. İyi bir ebeveyn olmak, sadece ebeveyn görevlerinize kendinizi kaptıracağınız ve daha önce kim olduğunuzu unutacağınız anlamına gelmez. Ne kadar mutlu olursanız, bebeğiniz o kadar mutlu olur.

Hamile Pantolonu Almanız için 8 Neden 1