Vegan Ünlüler ve Vegan Çocukları

vegan ünlüler
vegan ünlüler

Vegan ünlüler arasında büyüyen bir trend. Veganlığa dönüşen insan sayısı düşünüldüğünde, daha fazla ebeveynin çocuklarını bebekken vegan olarak yetiştirmeye başlayacağını tahmin edebiliriz.

Hiç şüphe yok ki Hollywood her zaman yeni trendlerin ve hareketlerin ön saflarında yer alıyor ve yıllardır çocuklarını vegan yetiştiren süper starlar var.  

Çocuklarını Vegan Yetiştiren Vegan ünlüler Kimler ?

1- Madonna

vegan madonna
vegan madonna

Madonna, hem filmde hem de müzikte dünya çapında bir yıldızdır. Pop Kraliçesi, evlat edinilmiş ve biyolojik olanlar da dahil olmak üzere altı çocuğun annesi ve çocuklarının kendi diyetine sadık kalmasını istiyor. DietsInReview.com‘a göre Madonna, çocuklarının etrafta olmadığı zamanlarda yemesine izin verilen katı bir yiyecek listesine sahip.

Madonna Çocuklarının yemesi gereken besinlerin, organik ve makrobiyotik yiyecekler olmasında oldukça hassas davranıyor.

2- Carrie Underwood

Carrie Underwood
Vegan Carrie Underwood

7 kez Grammy kazanan Carrie Underwood, çiftlik hayvanlarından hiçbirini yemeye ihtiyaç duymadığını açıklayıp, gençliğinden beri vegandı ve şimdi iki vegan küçük çocuk yetiştiriyor.

Yaptığı bir Ropörtajda Subway’den tavada kızartmayı, vegan quesadillaları ve sebzeli sandviçleri sevdiğini belirtti. Underwood, ailesine, yemeğin içindeki eti kaçırdıklarını bile anlamayacakları lezzetli vegan yemekler vermekten hoşlanıyor.

3-  Ellen Pompeo

 Ellen Pompeo
Ellen Pompeo

Grey’s Anatomy’de Dr. Meredith Grey’i canlandırmasıyla ünlü Ellen Pompeo, sadece kendisi değil bütün ailesi vegandır. Pompeo, vegan bir yaşam tarzının yanında gelen sağlık yararları konusunda yaptığı görüşme nedeniyle vegan oldu.

Kocası ve üç çocuğuda Vegan yemek pişirirken “Hiç akılda kalıcı olduğunu düşünmüyorum – aslında daha kolay” dedi. Ve eğer daha kolay olduğuna inanıyorsa, neden ailesini vegan yapmasınki ?

4- Kimberly Elise

Kimberly Elise
Kimberly Elise

Kimberly Elise, iki çocuğunu vegan diyetiyle büyüten bir başka ünlü. Bu ödüllü sevgili aktris, sitesinde “eti düşürdüğümde ve sağlıklı yiyeceklerimi yükselttiğimde kendimi daha hafif, daha güçlü, daha çevik ve daha enerjik hissettiğini yazdı.

5- Jenna Dewan

Jenna Dewan
Jenna Dewan

Jenna Dewan, hem kendine hem de kızına bitki bazlı bir diyetle bakmaya karar veren bir dansçı ve oyuncu. 10 yaşından beri vegan ve çocuklarını bitki temelli bir diyetle büyütmeye çalışıyor.

6- Alicia Silverstone

Alicia Silverstone
Alicia Silverstone

Ödüllü aktris Alicia Silverstone sadece oğlunu vegan yetiştirmekle kalmıyor, aynı zamanda Self’i kullanan bir toplantıda oğlunu vegan yetiştirmenin “beyinsiz” olduğunu belirtti. Silverstone, Dünya, hayvanlar ve sağlığı için vegan oldu. Hatta çocuklarını vegan yetiştirmek isteyen ebeveynlere de yardım etmek istiyor.

7- Woody Harrelson

Woody Harrelson
Woody Harrelson

Açlık Oyunları yıldızı Woody Harrelson bize Babaların da vejeteryan olabileceğini gösteriyor! Harrelson vejeteryan bir yaşam tarzını ve pişmiş yemeklerin de bulunmadığı çiğ vejetaryen diyetini takip ediyor. Bu Zombieland ünlüsü, çocuklarına vegan bir yaşam tarzı gösteren üç çocuk babasıdır.

Harrelson diyetini değiştirdiğinden beri gün içinde daha fazla enerjiye sahip olduğunu, çocuklarının da bu diyeti uyguladığını belirtti.

8- Emily Deschanel

Emily Deschanel
Emily Deschanel

Vegan Ünlüler Emily Deschanel sadece bir vegan değil, aynı zamanda hayvan hakları davalarının da destekçisi. Bu yüzden iki oğlunu vegan yetiştirmesine şaşırmadık.

Emily sebzelerden hoşlanıyor ve tamamen bu şekilde besleniyor Küçük Çocuğununda sebze ağırlıklı beslenmesi ve bunu severek yapması kendisi için bir şans.

9- Natalie Portman

Natalie Portman
Natalie Portman

Akademi Ödüllü aktris Natalie Portman’ın vegan bir yaşam tarzı getirdiği iki çocuğu var. Portman sadece çok aranan bir oyuncu değil, aynı zamanda bir hayvan hakları aktivisti.

Bir röportajında vegan olmakla ilgili şunları söylemişti: “İnsanlar hiçbir şey kaybettiklerini düşünmesinler , Hayvanlara Zarar vermediklerini düşünsünler”

10- Mayim Bialik

Mayim Bialik
Mayim Bialik

Big Bang Theory ünlüsü Mayim Bialik, kendisinin ve sevdiklerinin neden vegan olduğu konusunda çok açık sözlü. İki oğlu olan Bialik, “Çocukları vegan yetiştirmek hiç de zor değil. Çok sağlıklılar. “

Ayrıca herkesin yapabileceği tarifleri içeren Mayim’s Vegan Table adlı vegan bir yemek kitabı yayınladı. Oğullarını YouTube kanalında tanıttı ve vegan yemek pişirmesine yardımcı oldukları bir video yayınladı Bialik vegan beslenmeyi daha eğlenceli hale getirmek için çocuklarını pişirme sürecine dahil etmekten hoşlanıyor! 1