Uzun Süreli İlişki için Dört Aşama

uzun süreli ilişki
uzun süreli ilişki aşamaları

Uzun süreli ilişki öyle birden bire ortaya çıkmaz, uzun ilişkiler emek ister çaba ister şevk ister kararlılık ister , ister de ister. Her ilişki ve her çift için farklı olsa da, mutlu ve uzun ilişki için tamamlanması gereken bazı aşamalar bulunmaktadır. Bu aşamalar, ömür boyu sürecek sağlam ve başarılı bir ilişki kurmanın temel taşlarını oluşturur.

Biliyo , Size bu 4 harika aşk aşamasını belirtmek için burda, iyi okuyun eminiz kendinizden parçalar bulacaksınız.

1- Uzun Süreli ilişki için Kur Yapma Aşaması

uzun süreli ilişki
uzun süreli ilişki için kur yapma aşaması

Ve içinizde kelebeklerin uçuştuğu, tüylerinizin diken diken olduğu anlar rüya gibi bir hayat…İlk buluşmalar, ilk dokunuşlar, birlikte olma dürtüsü. Coşku, heyecan, eğlence ve romantizm.

Sevgilinizi düşünerek gülümserken uyanırsınız ve ne yaptığını merak ederek yatağa girersiniz.

Hiçbir Kusur yok, kavga yok, sadece kimya ve aşk. Bu aşkın gerçekten gözünün kör olduğu zamanlardır. Gerçek, kalıcı bir aşk olmasa bile yaşadıklarınız tarifsizdir. İkiniz de birbirinizle olmanın hoş duygusu dışında herşeyden habersiz yaşarsınız.

2- Uyanma , Silkelenme Aşaması

ilişkilerde bir müddet sonra anlaşmazlıklar ve tartışmalar başlar

Uzun süreli ilişki sanıldığı kadar kolay değil demiştik değilmi ? Kur yapma aşamasının süresine bakılmaksızın, böylesine keyifli bir zaman her zaman kısa gelir insana veeeeee

Gerçeklik devreye girer...

İlk ciddi anlaşmazlıklar, ilk kavgalar, kıskanmalar ve arkadaşlarınızla oturup dertleşme ve tavsiye alma süreci derken.. Partnerinizle yaşadığınız tüm mistik havanın yok olduğunu görüyorsunuz. Evet, bu sizin sevgiliniz: herkes gibi sadece bir kişi ve o kendi kusurlarıyla mükemmel.

Kendi kendinize sormaya başlıyorsunuz Merak etmeye başlıyorsun: bu kişi benim için uygun mu? Uzun ilişkiler böyle ızdıraplımı ? Akıl Karışıklığı, şüphe, ızdırap.

Bu aşama çoğu ilişkinin başarısız olduğu vazgeçtiği çok önemli bir aşamadır. Gerçekten uyumlu musunuz? Ve aranızdaki küçük sorunları aşacak kadar olgun musunuz ?

3- Güven Aşaması

uzun süreli ilişkilerde güven oldukça önemlidir

Uzun Süreli İlişki Birbirinizi çok daha derin bir düzeyde tanıyarak ve anlayarak çok daha mümkündür.

Artık sevgilinizin hoşlandığı ve hoşlanmadığı şeylerin, niteliklerinin ve eksikliklerinin, bakış açılarının ve yargılarının ve son olarak size karşı hislerinin farkındasınız.

Bu kişinin harika bir birey olduğunu ve daha da önemlisi desteğe ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda olduğunu biliyorsunuz. Beraber olmanın heyecanı artık kur aşamasında olduğu kadar heyecan verici olmasa da, derin duygular beslenir ve bunların en değerlisi karşılıklı güven, takdir ve güvendir.

Bu uzun ilişkiler Sonunda birlikte büyür ve olgun insanlar olursunuz. Paylaşmayı ve uzlaşmayı, birbirinizin ihtiyaçlarını ve arzularını vurgulamayı ve derinlemesine saygı duymayı öğrenirsiniz. 

Uzun Süreli ilişki insanı gençlik yıllarında insanı çok yıpratsada belirli bir olgunluğa erişildiğinde insana çok güzel anlar yaşatır , Güven verir..

4- Yeniden Keşif Aşaması

uzun süreli ilişki
ilişkiyi yeniden keşfetmek bilinmeyen bir dünyayı keşfetmek gibidir.

Bu, yalnızca gerçekten başarılı ve mutlu ilişkilerin geldiği aşamadır. uzun ilişkiler genelde ayrılıklarla sonuçlansa da Hayat boyu süren izi gitmez, Aslında uzun süreli ilişki pek çok insanın deneyimleyecek kadar şanslı olmadığı o derin ve müthiş duyguyu bulduğunuz çok önemli bir zaman dilimidir.

Yeniden keşif aşaması, daha önce bahsedilen üçünün tümünü özetler ve bunlardan kaynaklanır. Bu aşama kısaca aşık olduğunuzu hissettiğiniz ve fiziksel arzuya, birbirinize daha anlamlı bir düzeyde gerçek özlem duyduğunuz dönemdir.

Bu Aşamayı Özetlersek..

  • Sevgilinizi içten dışa tanıdığınız ve yine de sizin için mükemmel olduğuna inanmaya devam ettiğiniz aşamadır.
  • Hayatınız pahasına onlara güvenebileceğiniz aşamadır, çünkü birbirinize, birbirinizin sevgisine ve güçlü duygularınıza tamamen güvenirsiniz.
  • Sonunda, kendi hayatınızı birbiriniz olmadan hayal edemediğiniz aşamadır.
  • Evet, birbirinizin varlığına ve şefkatine muhtaçsınız, ama bu harika bir duygu.
  • Hem olgun hem de yeterince bilgiliyseniz, bu aşama sonsuza kadar sürebilir.

Yani Uzun ilişkilerin aşamalarından başarıyla geçtiğinizde kimbilir belkide hayatınızın aşkıyla evlilik hayalleri kurmanızın zamanı gelmişte geçiyor olabilir..