Sahte isa Mesih Yakalandı

sahte isa mesih
sahte isa mesih yakalandı

Sahte isa Mesih eski trafik polisi Sergei Torop Rus Polisi tarafından Sibiryada yapılan özel operasyon sonucunda yakalandı.

Rus yetkililer, isa’nın reenkarnasyonu olduğunu iddia eden ve son otuz yıldır Sibirya’nın derinliklerinde bir tarikat yürüten eski bir trafik polisi memurunu tutuklamak için özel bir operasyon düzenledi.

Helikopterler ve silahlı subaylar, Vissarion olarak bilinen Sergei Torop tarafından yönetilen tarikata baskın düzenledi ve iki yardımcısı ile birlikte tutuklandı, Rusya’nın soruşturma komitesi, tarikatın üyelerinden zorla para aldığını ve onları duygusal tacize maruz bıraktığını iddia ederek, onu yasadışı bir dini organizasyon örgütlemekle suçlayacağını söyledi.

Sahte isa mesih
Sahte isa mesih yakalandı

Uzun gri saçlı ve sakallı 59 yaşındaki Torop, maskeli subaylar tarafından helikoptere götürüldü. Operasyon, Rusya’nın FSB güvenlik servisinden ajanların yanı sıra polis ve diğer kurumları da içeriyordu. Vissarion’un sağ kolu olarak bilinen Sovyet döneminden kalma bir eski müzik grubunun davulcusu olan Vadim Redkin, başka bir yardımcı olan Vladimir Vedernikov ile birlikte tutuklandı.

Sahte İsa Mesih Trafik Polisiydi..

1989 yılında trafik görevlisi olarak işini kaybeden Torop, Sovyet rejiminin çökmeye başlamasıyla bir “uyanış” yaşadığını iddia etti. 1991’de Son Ahit Kilisesi olarak bilinen bir tarikat kurdu.

Sibirya’nın Krasnoyarsk bölgesindeki ıssız alanda binlerce tarikat üyesi ile birlikte yaşıyor. Tarikata geçişler, Rusya’nın dört bir yanından insanların yanı sıra yurtdışından gelen hacıları da içeriyor.

2002 ‘ de verdiği bir röportajda Ben Tanrı değilim. Ve İsa’yı Tanrı olarak görmek bir hatadır. Ama ben baba Tanrı’nın yaşayan sözüyüm. Tanrı söylemek istediği her şeyi benim aracılığımla söylüyor, ”dedi .

Tarikat Ortodoks Hıristiyanlıktan alınan bir dizi ayini bir dizi başka kuralla karıştırıyor. Veganizm uygulanıyor ve para tarikat içerisinde yasaklandı.  Noel kutlamak yerine tarikat liderlerinin doğum günü olan 14 Ocak’ta bir bayram kutluyorlar.

Sahte İsa Mesih
Sahte İsa Mesih Hücrede kalıyor

Liderleri tutuklandığına göre şimdi diğer tarikat üyelerine ne olacağı ve yetkililerin neden şimdi harekete geçmeye karar verdikleri açık değil. Resmi Rus Ortodoks kilisesi bu tarikatın uzun süredir tehlikeli olduğunu ve yalan olduğunu sık sık gündeme getiriyordu , ancak yetkililer harekete geçmemişti. Bazı Rus medya kuruluşları, tarikatın yerel ticari çıkarlarla bir anlaşmazlığa karıştığını bildirdi. Bu durum Operasyonun yapılmasında etkili oldu. 1