Milyonlar Kazandıran Tuhaf Fikirler

milyonlar kazandıran tuhaf fikirler
milyonlar kazandıran tuhaf fikirler

Milyonlar kazandıran ürünlerin mucitlerinin dehasına bazen hayran olabilirsiniz. İnternetin yaratılması, iPhone’un yaratılması, akıllı saatin yaratılması gibi ,  Bu insanlar milyoner olmayı hak ediyor ve zatende öyleler. 

Yine de bazı icatlar o kadar korkunç ki, halkın hayal gücünü o kadar iyi ele geçiriyor ki, mucidine inanılmaz miktarda para kazandırıyorlar. İşte milyonlar kazandıran en inanılmaz icatlardan bazıları. Tuhaf ama harika bir şey yaratmak için ihtiyacınız olan ilham kaynağı olabilirler.

1- Tamagotchi

tamagotchi
tamagotchi

Tamagotchi, 90’lı yılların çocuklarının kalbinde özel bir yere sahiptir. Ürün Korkunç grafiklere sahip küçük bir elektronik cihazdı. Küçük pikselli daireleri gün boyunca sık sık beslemeliydiniz yoksa öleceklerdi. Gereken programlama ve kullanılan mekanikler muhtemelen minimum düzeydeydi. Tamagotchi’nin karmaşıklığı sebebi ile çoğu insanın çabucak sıkılacağını tahmin ediyolardı, ama olmadı. İnsanlar onu sevdi.  O kadar sevildi ki Tamagotch ‘si öldüğünde cenaze töreni düzenleyip gömen çocuklar bile oldu.

Şaşırtıcı olan , Şirket dünya çapında neredeyse 150 milyon adet sattı ve 980 milyon doların üzerinde net satış yaptı.

2- Rotten teeth ( Çürük Diş )

çürük dişler
çürük dişler

Peki Ya Çürük Dişler ? Bir adam, çirkin dişleri varmış gibi görünmek için insanlar tarafından giyilebilecek çürük dişler yarattı. Arkadaşlarının ve ailesinin onu yapmaması için uyarmasına rağmen, birikimini bu fikre yatırdı.  Şirket yaklaşık 50 milyon dolar kar elde etti.

3- Crocs Terlik

Crocs Terlik
Crocs Terlik

 Crocs Terlikler tamamen başka bir gizemdir. Bu terlikler o kadar çirkin ki, ancak dünya çapında böyle sansasyon yaratabilir . Bir mucit nasıl bu terlikleri yaratabilir ? ve bu nasıl milyonlar kazandıran bir ürüne dönüşebilir ?

Bundan daha fazlasıda oldu  2017 yılında crocs, Vogue tarafından sahip olunması gereken bir moda öğesi olarak listelendi. Satışlar her yıl 1 milyar doları aşıyor ve şirket gittikçe güçlenmeye devam ediyor.

4- Beanie Bebekleri

Beanie bebekleri
Beanie bebekleri

Milyonlar Kazandıran derken Beanie Bebeklerden bahsetmeden olmaz Ty Warner, Beanie bebeklerin sahibidir. İşinden kovulmuş ve kendi doldurulmuş hayvanlarını yapmaya karar vermişti.

İnsanlar onlar için çıldırdı. Bu kadar Satış patlaması olma sebebi olarak koleksiyoncular gösterildi.  Öyle ki, ekonomistler bir noktada Beanie bebeklerin balon olduğunu iddia ettiler. Bu hayvanlar bir noktada inanılmaz miktarda paraya satılıyordu ama ekonomistler haklıydı. Balon patladı ve bugün çok düşük bir fiyata satın alınabiliyor. Ama mucidi Ty Warner bu durumdan çok para kazandı.

5- The Slinky ( Yay Oyuncak )

The Slinky ( Yay Oyuncak )
The Slinky ( Yay Oyuncak )

Çoğu zaman basitlik, harika bir icadın anahtarıdır. Yay Oyuncağı Bir mühendis aslında bir gün tesadüfen yarattı ve o zamandan beri yaklaşık 350 milyon tane sattı. Oyuncak şimdi Amerikan tarihinin bir parçası olarak kabul ediliyor.

Bu icatların şaşırtıcı yanı şaşırtıcı olmamalarıdır. Burda konu insanları yakalamaktır. ve bu durum sizin de inanılmaz bir şey yaratma fırsatınız olduğu anlamına gelir. Hayal gücünüzün çılgına dönmesine izin verin..

Apple Şirket Değeri ikiye Katladı 1