Kötü Adam Karakteri Oynamak için Doğmuş Oyuncular

Jared Leto - Joker
Jared Leto - Joker

Kötü Adam Rolleri Filmlerde oynanacak en zor şeylerden biridir. Profesyonel oyuncular ve aktrisler bazen ekranda kötü karakterleri tasvir etmekte zorlanırlar. Bununla birlikte, Hollywood’da kötü adamları oynamak için doğmuş oyuncular var ,

Ralph Fiennes – Lord Voldemort

Ralph Fiennes - Lord Voldemort
Ralph Fiennes – Lord Voldemort

Harry Potter filmleri, 2001-2011 yılları arasında ilgiyle izlendi , Ralph Fiennes, çoğunlukla kötü karakterler oynadığı bir dizi önemli filmde yer aldı. Ancak Harry Potter’ın baş düşmanı Lord Voldemort, oyuncunun kariyerinde dönüm noktası oldu.

Kevin Spacey – John Doe

Kevin Spacey - John Doe
Kevin Spacey – John Doe

Kevin Spacey, Hollywood’un en başarılı ve popüler oyuncularından biridir ve Oyunculuk yeteneği asla sınır tanımaz. “Yedi” filmindeki seri katil John Doe’yi ustaca canlandırması özel bir anılmayı hak ediyor.Film 1995 yılında vizyona girmiş kadrosu ve başarısıyla büyük ses getirmişti.

Joaquin Phoenix – İmparator Commodus

Joaquin Phoenix - İmparator Commodus
Joaquin Phoenix – İmparator Commodus

Kötü imparator Commodus ‘un Gladyatör’deki rolü, Joaquin Phoenix’i gelmiş geçmiş en iyi film oyuncularından biri haline getirdi. Bu yetenekli oyuncu, İmparator’un duygusal eziyetini tasvir etmekte son derece başarılıdır. Öyleki İzleyici karakterinden tam anlamıyla nefret ediyor.

Ben Kingsley – Mandarin

Ben Kingsley - Mandarin
Ben Kingsley – Mandarin

Muazzam bir karizmaya sahip bir oyuncu olan Ben Kingsley, onlarca filmde rol aldı. Ancak, en çok üçüncü “Demir Adam” filminde terör örgütünün uğursuz lideri “Mandarin” i canlandırmasıyla tanınır. 

Kötü Adam Jared Leto – Joker

Jared Leto - Joker
Jared Leto – Joker

İntihar Timi Filminin kötü adam karakteri Joker rolünde Jared Leto’nun rol aldığı bu bilim kurgu filmi çok ses getirdi. jared filmdeki başarılı oyunculuğuyla eleştirmenlerden tam not aldı. Film Dünyadaki en tehlikeli adamların toplanıp göreve gönderilmesini konu alıyor.

Film Suç Dünyasını Farklı bir Gözle Beyaz Perdeye Yansıtmıştır.

Helena Bonham Carter – Kalplerin Kraliçesi

Helena Bonham Carter - Kalplerin Kraliçesi
Helena Bonham Carter – Kalplerin Kraliçesi

Güzel ve karizmatik Helena Bonham Carter, kötü karakterleri canlandırmada gerçekten çok iyi. En dikkate değer rollerinden biri, Tim Burton ‘ın 2010 yapımı Alice Harikalar Diyarında filminden klasik bir kötü adam olan Kalplerin Kraliçesi.

Anthony Hopkins – Hannibal Lecter

Anthony Hopkins - Hannibal Lecter
Anthony Hopkins – Hannibal Lecter

Ve Tabi ki Çok yetenekli ve çok yönlü büyük usta Anthony Hopkins şüphesiz dahi bir oyuncu. Çoğu insan onu Kuzuların Sessizliği‘nden hatırlar bu filmde bir psikopat olan psikiyatrist Dr. Hannibal Lecter’i canlandıran hopkins ‘e bu rol En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ı kazandırdı.

Kötü Adam Denilince Akıla Gelen ilk Film Kuzuların Sessizliği Fragmanı

Buraya da Göz Gezdirin ; En İyi Bilim Kurgu Filmleri