Kolay İş Bulmak İçin İpuçları

kolay iş bulmak
kolay iş bulmak

Kolay iş Bulmak ,size zaman kaybettirmeden veya tonlarca başvuru göndermek zorunda olmadan Hızlı ve Kolay şekilde birazda şans yardımı ile bulunan iş diye nitelendirebiliriz.

Bu İçerikte Size Kolay İş Bulmak Adına Yapabilceklerinizi Anlatacağız..

Arkadaş Çevrenizi Kullanın..

kolay iş bulmak
Kolay iş Bulmak için Arkadaş Çevrenizi Kullanın

Kimi tanıyorsan onunla konuşmalı ve ona iş aradığınızı söylemelisiniz ve iş aramanızı da kolaylaştırmak için yeni bağlantılar yeni ilişkiler kurmalısınız.

Herkese İş Aradığınızı Söyleyin..

İş arama ağı kurmanın ilk kuralı : İnsanlara iş arayışında olduğunuzu söylemektir bu durumdan çekinmeyin unutmayın insanı bir yere getiren insandır. Eğer söylemezseniz kimse size yardım edemez..

Ayrıca, çalışmak isteyebileceğiniz şirketlerle bağlantıları olan herkesi (eski iş arkadaşları, sınıf arkadaşları, arkadaşlar ve aile vb.) Düşünün Onlarla iletişime geçerek çalıştığı firmanın işe alımı olup olmadığını sorun.

İnsan Kaynakları Müdürü İle Görüşme Sağlamaya Çalışın..

kolay iş bulmak
Şirketin işe alım sürecinin en üst yöneticisiyle görüşmek işe alım sürecinizi hızlandırır.

Doğrudan bir şirketin İnsan Kaynakları Müdürü veya İşe Alım Müdürü ile görüşebilirseniz işi alma olasılığınız her zaman çok daha yüksek olacaktır. Hatta bir işe alım sorumlusu veya İ.K Departmanı ile görüşmeyi atlayabilir ve işe alım müdürüyle tanışmak için doğrudan içeri girebilirsiniz.

Bu durumda tekrar arkadaş referans bağlantılarınız çok önem teşkil etmektedir. İşe alım Sürecinde Karar veren yetkiliyle görüşmek size her zaman avantaj sağlar.

Kolay İş Bulmak için Hedeflediğiniz Şirketlere Doğrudan Bizzat Başvurun..

Zamanınızın büyük bir kısmını kariyer sitelerinde geçirmek yerine iş ilanı gördüğünüz firmaya doğrudan E-posta veya Bizzat giderek başvurabilirsiniz. Bu durum iş ilanı gördüğünüz firmaları ve iş ilanı olmayan firmalarıda kapsamaktadır.

Personel aramayan firmadan yanıt alma olasılığınız daha düşüktür. Ama özgeçmişinize ilgi gösterirlerse ilk alacakları pozisyona uygun olduğunuz takdirde neredeyse hiç rakibiniz olmaz.

Sosyal Ağları Kullanın..

kolay iş bulmak
Sosyal ağları ve Arkadaş Çevrenizi etkin bir şekilde kullanmayı unutmayın

Yukarıdaki yöntemler dikkatli araştırma ve seçilerek başvurulacak şirketleri seçmeyi gerektirse de, bu yöntemlerin hiçbiri linkedin kadar etkili değildir.

Son iki yıldır iş arayanlar için çok iyi çalışan bir sistem. Bu yöntemde ana hedef: Özgeçmişinizi birçok şirketin önüne çıkarmaktır, böylece hızlı bir şekilde Şirket yetkilisiyle sohbet etmeye başlayabilirsiniz.

Zamanınızı harcayağınız yöntemler arasında paylaştırmaya özen gösterin unutmayın referans yöntemi bir şirketle iletişim kurmanın neredeyse her zaman en iyi yoludur.

Nike Ayakkabı Satışlarında Patlama Yaşandı