Joe Biden Kimdir ?

joe biden
joe biden kimdir

Joe Biden Geçmiş Dönem Amerika Birleşik Devletleri Başkan Yardımcısı ve Yeni Seçimler için Donald Trump ‘ın Rakibi olarak Demokrat partiden Başkan Adayıdır.

Joe Biden Nereli?

Bay Biden, 1942’de Scranton, ‘da doğdu ve çocukken Delaware’e taşındı. Bir politikacı olarak, Bay Trump, Bay Biden’ı Pennsylvania’yı “terk etmekle” suçlasa da, her iki eyaletle de yakın siyasi bağlarını sürdürdü.

2016’da Bay Trump’ın kazandığı kritik bir genel seçim savaş alanı olan Pennsylvania ile güçlü bağlarını sürdürmeye devam ediyor ve Philadelphia’daki kampanya merkezinin kurucusu

Obama döneminde Biden ‘ın kampanyada oynadığı rol neydi ?

joe biden
joe biden amerika birleşik devletleri başkan adayı

Obama, birinci seçim belirlenene kadar Biden ‘i desteklemedi, ancak o ve Bay Biden , yakın bir ilişki kurdu. Arkadaşlıklarından ve sağlıktan dış politikaya kadar pek çok konuda birlikte yaptıkları çalışmalardan sık sık bahsediliyor.

Ön seçim boyunca, Bay Biden’ın kampanya etkinliklerindeki en büyük desteklerinin bazıları, Obama’yı överken aldı.

Birçok Demokrat seçmen, özellikle Afrikalı-Amerikalı seçmenler, Bay Biden’a şu anki desteklerini açıklarken, Bay Obama ile olan ilişkisini ve bu yönetim için planlarını ve yaptıklarını sürekli dile getiriyor.

 Artık ön seçim sona erdiğinde , Bay Biden diğer adayları destekleyen ve adaylığına sıcak bakmayan Demokratların coşkulu desteğini kazanmaya odaklanıyor ve kampanyası aynı zamanda bağımsız seçmenler ve ılımlı Cumhuriyetçilerle de sıcak ilişkiler kurmayı hedefliyor.

Donald Trump ‘ın Çocukluk Evi Müzayedeye Çıktı