İphone 11 Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey

iphone kapak

İPhone 11 temelde birkaç yeni yükseltmeyle iPhone XR’nin muadilidir.  Bunlardan en alakalı olanı, telefonun bir değil arkasındaki iki kamera hakkındadır. Apple’a göre, bu yeni özellik ile müşterilerinin şimdiye kadarki en kaliteli fotoğrafları ve videoları alacakları yönünde. 

1- İphone Kamera

iphone kamera
Çift Kamera Sayesinde daha büyük resimler çekebilirsiniz

Yeni çift kamera sistemi, geniş değil ultra geniş fotoğraflar çekmenize olanak tanır. Yeniden tasarlanan arayüz şimdi size çerçevenin dışında neler olup bittiğini göstermek için ultra geniş bir kamera kullanıyor, neredeyse dört kat daha fazla büyük, bu nedenle en sevdiğiniz müzik festivalinde tüm bir sahneyi yakalayabilirsiniz.

Yeni kamera portre çekmek için de mükemmel çünkü artık çekmeyi sevdiğiniz her şeyle, bir, iki veya hatta 4 kişi ile çalışıyor. Apple, flaşı kullanmanıza gerek kalmaması için düşük ışıklı resimler için otomatik olarak açılan yeni gece modunu da tanıttı. Son olarak, dahili kamera için yeni bir ağır çekim seçeneği var.

2- Ekran ve Görüntü

iphone ekran
iphone 11 1200 nit ekran parlaklığına sahiptir.

Apple ikonik tasarımlar ürettiği için her zaman kendisini farklı kıldı ancak bu sefer tasarımdaki en büyük değişiklik tartışmalı bir değişiklik. 

İPhone 11’in iki kamerasının arka tarafta büyük durduğudur bu tasarım bazı rakiplerinin kameralarına bakarsak, estetik olarak biraz kötü duruyor , Huawei P30 Pro veya Samsung Galaxy S10 da bu estetik duruş mevcut.

Ek olarak, ekran doğal bir izleme deneyimi için geniş bir renk desteğine sahip True Tune ve 1200 nit ekran parlaklığına sahip telefondaki Tüm bu özellikler ekranı çok daha verimli hale getiriyor.

3- Batarya

iphone pil
Telefon aynı zamanda kablosuz şarj özelliğine sahip

Önceki modele kıyasla ek 1 saat pil ömrü var Yepyeni iPhone, tüm gün sürecek bir bataryaya sahip.

Yazılım ve donanım, pilden en iyi şekilde yararlanmak ve daha kısa sürede şarj edilebilmesini sağlamak için tasarlanmış (yalnızca 30 dakikada% 50’ye kadar). Telefon aynı zamanda Qi kablosuz şarj özelliğine de sahip ancak yine de ürün Apple’ın 10 yıldır kullandığı 5W şarj cihazıyla birlikte geliyor.

4- Renkler ve Tasarım

iphone renkler
Kırmızı rengi Satın alırsanız HIV ve AIDS yardım kuruluşuna bağışta yapmış oluyorsunuz

*Yeni iPhone 11’in camı bir akıllı telefondaki en sert camdır

Ön ve siyah cam çift iyon değiştirme işlemiyle güçlendirilmiştir. Renk olarak 6 seçenek arasından seçim yapabilirsiniz: kırmızı, siyah, beyaz, sarı, yeşil ve menekşe. Kırmızı versiyonu satın alırsanız, Apple’ın HIV ve AIDS yardım kuruluşuna bağışta yapmış oluyorsunuz.

5- Fiyat

iphone fiyat
Apple, fiyatları düşürerek insanları akıllı telefonlarını değiştirmeye teşvik etmek istiyor.

Telefon Amerikada 699 dolardan satılmaya başlandı, ancak İngiltere’de 729 sterlinden yani çok daha yüksek fiyata satılıyor. Türkiyede ise 7.500-TL ile 8.100-TL arasında satılıyor. Eski Telefonlarına göre fiyatı daha uygun.

Görünüşe göre Apple, fiyatları düşürerek insanları akıllı telefonlarını değiştirmeye teşvik etmek istiyor.

Robot Bot 3 Haftalık Atlantik Görevini Tamamladı 1