İngiltere Kraliyet Ailesi ve Harcanan Milyonlar

ingiltere kraliyet ailesi
ingiltere kraliyet ailesi

İngiltere Kraliyet ailesi , modern zamanların en garip fenomenleridir. Eski günlerde ülkeyi büyütecek kraliyet ailesinin tanrı tarafından seçildiği ve özel insanlar olduğuna inanılıyordu. Modern zamanlarda bunların hiçbirinin doğru olmadığını biliyoruz. Yine de birçok ülke, ülkeyi yönetmese ve gerçekten sıradan insanlar olmalarına rağmen hala kraliyet ailelerini destekliyor. 

Dünyada İngiliz kraliyet ailesi en ünlüsüdür. Bakalım her yıl vergi mükelleflerine ne kadara mal oluyorlar ve paralarını nasıl harcıyorlar ?

Ne Kadar Ödeniyor ? Nasıl Harcanıyor ?..

ingiltere kraliyet ailesi
ingiltere kraliyet ailesi

İngiliz vergi mükellefleri kraliyet ailesine her yıl ortalama 104 milyon dolar ödüyor. Bu parayı kesinlikle hiçbir şey yapmayan bir grup insana ödüyorlar. Bu, Amerikan halkının her yıl Kardashian kardeşlere milyonlar ödemesine eşdeğer olacaktır. 

104 milyon doların tamamı kraliyet ailesinin yaşam tarzına gitmiyor. Bu miktarın 42 milyon doları sarayların ve kraliyet evlerinin tadilatına gidiyor . Bunlardan bazılarının tarihi ve güzel binalar olduğu ve kraliyet ailelerinin içlerinde yaşayıp yaşamadıklarına bakılmaksızın sürekli bakım halindedir.

Bununla birlikte, her yıl seyahate 1 milyon dolardan fazla harcanmaktadır . Kraliyet ailesi, sık sık, halkı ziyaret eder ve milletlerarası ülkelerde zaman geçirirler. Her yıl hayır işleri için 14 milyon dolar harcanmaktadır ki bu harika bir şey. Kraliyet ailesi olmasaydı ingiltere asla bu parayı hayır işlerinde kullanmazdı.

E Tabiki Bu Yükü Taşımak Kolay Değil..

ingiltere kraliyet ailesi
ingiltere kraliyet ailesi

Kraliyet ailesinin üyeleri her şeye bu kadar kolay sahip değil. Hayatlarının her anı yoğun bir inceleme altındadır giydikleri, veya kullandıkları her şey bu makale dahil herkes tarafından değerlendirilir . Kate Middleton ve Meghan Markle, kraliyet ailesine katıldıklarından beri dergi kapaklarına konu oldular. Herhangi bir günde giymeyi seçtikleri kıyafet, ülkedeki moda trendlerini veya acımasız alayları tetikleyebilir. 

ingiltere Kraliyet Ailesi Hakkında Merak Ettiğiniz 8 Şey

Meghan Markle, değeri 6.000 doların üzerinde olduğu tahmin edilen bir altın bileklik takıyor. Başarılı oyunculuk kariyeri sayesinde kendi servetini kazanmış olsa da, insanlar hala vergi mükelleflerinin parasını ödediğini düşündükleri için bir şey değişmiyor. Bu bileklik, geçmişte kraliyet ailesinin arabalara harcadığı servetin yanında ne ki ? Prens Phillip, en sevdiği 1954 model Aston Martin Lagonda yı 600.000 dolarla açık arttırmaya çıkarmıştı.

ingiltere kraliyet ailesi
ingiltere kraliyet ailesi

O zaman Meghan ve kocasının kraliyet aile görevlerini geride bırakmaya karar vermeleri şaşırtıcı değil. Kraliyet gereksinimlerinden uzakta bir finansal bağımsızlık hayatı istiyorlardı. Bazıları, Harry’nin kraliyet olmaktan bu kadar çok faydalandığını ve şimdi bıraktığı değeri geri ödemeye başlayabileceği bir çağda olduğunu düşündükleri için bu kararı eleştirdi. Yine de kimse geçmişine mahkum olmamalı ve Harry kraliyet ailesinin dışında daha iyi bir yaşam görürse, saygı duyulmalıdır.

Ülkelerdeki ve kültürdeki gelenek önemlidir. Ancak, bu gelenek her yıl 104 milyon dolara mal olurken, dikkatle incelenmelidir. Birleşik Krallık’ın halk sağlığı sisteminde çok büyük mali yükler var Eğer bu miktarın% 10’unu,% 20’sini veya% 50’sini her yıl halk sağlığına enjekte edebilselerdi, yardımlar sayısız hayatı kurtarmak için yeterli olurdu. Ortalama nüfusa bakmak yerine eski bir hükümdarın torunlarını zenginlik içinde tutma kararı ise hala bir mantık çerçevesine oturmuş değil malesef.

Milyonlar Kazandıran Tuhaf Fikirler 1