Göz Altı Çökmesi Tedavisi

Göz Altı Çökmesi Tedavisi
Göz Altı Çökmesi Tedavisi

Göz altı çökmesi Oldukça can sıkıcı bir durumdur ve görsellik açısından kişiyi çok rahatsız eder. Gerek cerrahi yöntemler gerekse lazer yöntemlerinin yanı sıra Göz altı morlukları için doğal kürler ile tedavi edilebilmektedir.

Göz Altı Çökmesi Tedavi Yöntemleri

Göz Altı Çökmesi tedavisi
Göz Altı Çökmesi tedavisi Cerrahi ve doğal yöntemlerle mümkündür

Göz altı çökmesi için cerrahi operasyonlar, lazer tedavileri ve şifalı bitkiler ile tedavi mümkündür. Bu yöntemler kişinin göz altı morluklarının seviyesine göre belirlenir. Aynı zamanda morarma nedenleri de kullanılacak tedavide belirleyici bir faktördür. 

Cerrahi operasyonlarda göz altında biriken yağ tabakaları çıkarılır ve damarlar üzerinde operasyonlar gerçekleştirilir. Bu süreçte başarı şansı neredeyse yüzde yüzdür. Krem ve losyon ile tedavi kesin bir sonuç vermez ancak göz altı morluklarını bir ölçüde azaltır. 

Hafif morarma için tedavi yöntemlerinden biri de doğal kürlerdir. Özellikle salatalık içeren kürlerde göz altlarını aydınlatan bir özellik vardır. 

Göz Altı Çökmesi için Lazer Tedavisi

Göz altı morlukları için kullanılan iki tür lazer tedavisi vardır. Fraksiyonel lazer tedavisinde göz altı morluklarının rengi açılır. Deri altındaki bağ dokusu güçlenir. 

Cildi kalınlaştırma yöntemi, altta yatan kılcal damarların görünürlüğünü azaltır ve gözlerin altındaki morlukları giderir. Yenileme yöntemi de uygulanan tedaviler arasındadır. Lokal anestezi ile etkilenen bölgeye müdahale edilir ve morluklar giderilir. 

Göz altı morluklarına çukurlaşma neden oluyorsa bu çukurlar yağ dokusu ile doldurulur ve gözün mor görüntüsü bloke edilmiş olur. Yağ enjeksiyonunda göz altının derin kalınlaşması sağlanır ve morluklar giderilir. 

ilgili Yazı ; Kaz Ayağı Çizgileri için Doğal Yöntemler

Göz Altı Morlukları için Doğal Yöntemler

Göz Altı Morluklarına Çözüm

1- Göz Altı Morlukları için Patates

Göz Altı Morlukları için Patates uygulaması
  • Patates (1)
  • Hazırlanışı: Çatalla 1 patatesi ezip sürebilirsiniz veya Patateslerinizi 2 parça kesip göz altınıza koyabilirsiniz ve en az yarım saat bekletin. Haftada bir bu tedaviyi göz altı çökmesi için uygulayabilirsiniz.

2- Göz Altı Morlukları için Papatya

Göz Altı morlukları için Papatya
Göz Altı morlukları için Papatya
  • Papatya çiçeği (1 tatlı kaşığı)
  • Kuru Hurma ( 1 Adet )
  • Su (yarım litre)
  • Hazırlanışı:  Suyu kaynatın ve suya kuru hurma ilave edip 20 dakika demlenmesine izin verin. İşlem sonunda suyunu süzün ve elde edilen posa ile tampon uygulayın, Makyaj pamuğuna sürüp 5 dakika gözünüzde tutabilirsiniz. Göz altlarınızı yarım saat sonra ılık suyla yıkayın. Bu kürü 3 günde bir uygulayabilirsiniz.

Göz Altı Morlukları için Doğal Maske

Göz altı morlukları için doğal maske
Göz altı morlukları için doğal maske
  • Elma suyu (1 tatlı kaşığı)
  • Hibiscus (100 gram )
  • Hazırlanışı:Hibiscusları taze olarak bir kaba koyun ve ezin, ardından elma suyunu ekleyin. Krema kıvamındaki karışımı temiz bir gazlı beze sürün ve göz altı çökmesi sorunu olan gözünüzde 20 dakika bekletin ve tekrar nemli bir gazlı bezle silin. Bu maskeyi 3 günde 1 uygulayabilirsiniz.