En iyi Bilim Kurgu Filmleri

en iyi bilim kurgu filmleri
en iyi bilim kurgu filmleri

En iyi bilim kurgu filmleri denince Harika filmler söz konusu, bilimkurgu kadar yaratıcı veya orijinal hiçbir film türü yoktur özellikle de konusunun gerçekte ne kadar kapsamlı olduğunu düşündüğünüzde. 

Hayatta kalma filmleri ve dünyanın sonu filmleri gibi , bilim kurgu türünün henüz ekranda keşfetmediği pek bir şey yok. Uzaylıları ve uzay, zaman yolculuğunu, teknolojiyi, yapay zekayı düşünün! Çok sayıda muhteşem, akıl almaz film üreten bu uzun süredir sevilen tür bir çok insanın en sevdiği film türü olarak yapımcısınada çok para kazandıtıyor.

En iyi Bilim Kurgu Fimlerinden 5 Tanesini Sizler için Seçtik..

1- Başlangıç ( 2010 Yapımı )

başlangıç
Başlangıç 2010 Yılı Yapımı Bilim kurgu Filmidir.

Dört Akademi Ödülü sahibi (aynı zamanda En İyi Film adaylığı ), Christopher Nolan’ın 2010’da gişe rekorları kıran filmi, gerçekten akıllara durgunluk veren ve her zamanki gibi dudak uçuklatan, yaratıcı, çok katmanlı bir rüya dünyasını keşfediyor.

Filmin Fragmanı için Tıklayınız..

2- Yarının Sınırında ( 2014 Yapımı )

yarının sınırında
yarının sınırında 2014 Yılında yapılmıştır.

Ya aynı acımasız savaşı ve acımasız ölümünüzü tekrar tekrar yaşamaya zorlandıysanız? Uzaylıların istilasına uğramış bir kıyamet dünyasında geçen bu gerçekten küçümsenmemiş aksiyon dolu filmde , bir askeri subay (Tom Cruise) uzaylılara karşı bir operasyona katılmakla görevlendirilir ve kendisini onu geri gönderen bir zaman döngüsünde bulur. Ve Her öldürüldüğünde aynı savaşı vermek zorunda kalır.

Filmin Fragmanı için Tıklayınız..

3- Yok Oluş ( 2018 Yapımı )

yok oluş
yok oluş 2018 yılı yapımıdır.

Bilimkurgu ve psikolojik korku barından filmde bir grup bilim insanının “The Shimmer” adlı gizemli uzaylı varlığın bölgesine tehlikeli bir yolculuğa çıkmalarını izleyen bu tüyler ürpertici, sürükleyici filmde bir araya geliyor. Sonuç, aynı anda hem korkutucu hem de düşündürücü olan heyecan verici bir hikaye filmi bitirdikten sonra da zihninize kazınacak pek çok sahne var.

Filmin Fragmanı için Tıklayınız..

4- Yıldızlararası (2014 Yapımı )

yıldızlar arası
yıldızlar arası 2014 yılı yapımıdır

Yıldızlararası dört yıl sonra başka epik bilimkurgu filmi ile yönetmen Christopher Nolan ‘ın dönüşünü müjdeliyor ,bir kez daha izleyicileri sürükleyici Bir grup astronot (Matthew McConaughey dahil) insanlık için yeni bir yuva arayışı içinde bir solucan deliğinden geçerek tehlikeli bir göreve çıkarlar.

Filmin Fragmanı için Tıklayınız..

5- Marslı ( 2015 Yapımı )

en iyi bilim kurgu marslı
Marslı Filmi 2015 yapımıdır

Aynı adlı romanından uyarlanan bu ilgi çekici bilim kurgu filmi, Matt Damon’u Mars’ta mahsur kalmış yalnız bir astronot olarak anlatıyor.  Dünya’ya dönen bir bilim insanı ekibi onu eve getirmek için çalışırken hayranlık uyandıran bir hayatta kalma öyküsü gerçekleşiyor. Filmin En İyi Film de dahil olmak üzere yedi Akademi Ödülü adaylığı kazanmasına yardımcı olan büyüleyici bir hikaye.

Filmin Fragmanı için Tıklayınız.. Dünyanın En Güzel Kadınları