En Başarılı Fransız Markaları

Dünyaca ünlü Fransız Markaları Danışmanlık şirketlerinin marka sahiplerinin performansına, pazardaki konumlarına ve firmaların ve markalarının fırsatlarına göre en ünlü Fransız Markaları sizler için derledik.

1- Axa ( Finansal Hizmetler ve Sigortacılık )

Fransız Markaları
AXA Fİnansal Hizmetler ve Sigortacılık

Axa Sigorta Claude Bébéar tarafından 1816 yılında kurulmuştur , Firmanın merkezi pariste olmakla birlikte şuan aktif çalışan sayısı 126.000 kişidir.

2- Dior ( Moda Tasarım )

fransız markaları dior
Fransız Moda Firması Dior

16 Aralık 1946 ‘da Pariste Christian Dior tarafından kurulan firma Avrupanın en büyük lüks mallar grubudur.

3- Loreal ( Kişisel Bakım )

fransız markaları loreal
Ünlü Fransız Kişisel Bakım ürünleri Firması

L’Oréal Group, Dünya’nın en büyük kozmetik ve güzellik şirketidir. Firma Eugène Schueller tarafından 1909 yılında Pariste Kuruldu.

4- BNP Paribas ( Finansal Hizmetler ve Sigorta )

fransız markaları bnpparibas
Finansal Hizmetler ve Sigortacılık

BNP Paribas 1848 yılında Fransada kuruldu , Forbes ve Bloomberg tarafından dünyadaki en büyük banka ve varlıklarıyla en büyük şirket olarak belirtmiştir. aynı zamanda Firma Türkiye de etkin bir banka olan TEB (Türkiye Ekonomi Bankası) %50 ortaktır.

5- Total ( Enerji ve Kimyasal )

fransız markaları total
Total Enerji ve Kimyasal

1924 yılında Raymond Poincaré, ve Ernest Mercier tarafından fransa da kurulan petrol şirketi. Dünyada kabul edilen “Süper büyük” 6 petrol şirketinden biridir.

6- Fransız Markaları Renault ( Otomotiv )

fransız markaları renault
fransız otomotiv firması renault

 Louis RenaultMarcel RenaultFernand Renault kardeşler tarafından kurulan otomotiv firması Otomobil, kamyon, traktör, tank, tren, uçak, motosiklet, bisiklet, otobüs gibi birçok farklı türde araç üretmektedir. Türkiye’de Bursa’da kurulu bulunan Oyak-Renault ortaklığı ile yatırımı vardır. Ayrıca Nissan otomobil markasının motorlarını üretmektedir.

7- Michelin ( Lastik ve Kauçuk )

fransız markaları michelin
Michelin Lastik ve Kauçuk

 28 Mayıs 1889 yılında  Fransanın Clermont şehrinde André MichelinÉdouard Michelin kardeşler tarafından kurulan firma , Otomotiv lastik sektöründe oldukça başarılıdır.

8- Carrefour ( Perakende , E-Market )

fransız markaları carrefour
Carrefour Perakende , E-Market

En Başarılı Fransız Markaları arasında 1963 yılında kurulan carrefour da bulunuyor , 1991 yılında Sabancı Holding ve Carrefour ortaklığında kurulan Maltepe merkezli süpermarket zinciri. İlk marketini 1993 yılında İçerenköy ‘de açmıştır.

9- Lacoste ( Moda )

fransız markaları lacoste
Lacoste Moda

André Gillier ve René Lacoste tarafından 1933 yılında fransada kurulan firma Dünya’nın en önemli giyim ve aksesuar markalarından biridir. O zamanların en ünlü tenisçilerinden olan Lacoste, Davis Cup tenis turnuvasını kazanan ve Amerikalı olmayan ilk tenisçidir.

Fransız Markaları Listesi

10- Danone ( Yiyecek ve İçecek )

fransız markaları danone
Danone Yiyecek ve İçecek

En Başarılı Fransız Markaları arasında İzak Karasu tarafından 1919 yılında barcelona da kurulan Ancak merkezi Fransa da olan Danone, Sütlü ürünleri ve içecekleri ile tanınan Fransa merkezli çok uluslu bir şirkettir.

11- Garnier ( Kişisel Bakım )

fransız markaları garnier
Garnier Kişisel Bakım

Garnier Fransız kozmetik şirketi L’Oréal’ın bir kozmetik markasıdır. Saç bakımı ve cilt bakım ürünleri üretir.

12- Vichy ( Kişisel Bakım)

fransız markaları vichy
Vichy Kişisel Bakım

Georges Guérin tarafından 1931 yılında kurulan firmanın Aktif Kozmetik Bölümü’nün sahibi L’Oréal ‘dir. cilt bakımı, vücut bakımı, makyaj ve yaşlanma karşıtı ürünlerden oluşan dünyaca ünlü bir markadır. Fransa’nın Vichy kentinin kaplıcalarından termal kaplıca suyu ürün formüllerinde kullanılan tek su kaynağıdır.

Nike Ayakkabı Satışlarında Patlama Yaşandı