Dünyanın En Güzel Kadınları

dünyanın en güzel kadınları
dünyanın en güzel kadınları

Dünyanın En Güzel Kadınları için Her yıl birçok kaynak oy veriyor. Bununla birlikte, güzelliği sadece bir yıl için değil, sonsuza kadar takdir edilmeyen birkaç kadın var. Doğal olarak, bu kadınların her biri kendi başına bir itibar kazanmıştır ve her biri başarılarından ötürü övgüyü hak etmektedir. 

Aşağıda Tüm Zamanların , Dünyanın En Güzel Kadınları ‘nın Bazılarından Seçtiğimiz Listemiz var…

1- Aishwarya Rai Bachchan

Aishwarya Rai Bachchan
Aishwarya Rai Bachchan

Bachchan, kariyerine üniversiteye giderken model olarak başladı. 1994 yılında Miss World ünvanını aldı ve birkaç yıl üst üste “Dünyanın En Güzel Kadını” seçildi. Dünya Güzeli yarışmasını kazandıktan sonra, Rai Bachchan birçok Bollywood filminde performans sergileyen bir oyuncu olmaya devam etti.

2- Jacqueline Bisset

Jacqueline Bisset
Jacqueline Bisset

Bisset, kariyerine Hollywood’da büyük filmlerde küçük roller alarak başladı. Mükemmel oyunculuk becerileri sayesinde hızla ün kazandı ve bu gişe rekorları kıran film Bullitt’te büyük bir çıkış yapmasına yol açtı Bundan sonra dönemin diğer büyük filmlerinde daha belirgin roller üstlenmeye başladı. En ikonik rolü, sadece beyaz bir tişört giyerek soğuk sudan çıktığı 1977 tarihli The Deep filmindeydi .

3- Kim Basinger

Kim Basinger
Kim Basinger

Kim Basinger kariyerine 1970’lerde başladı ve hızla ABD’nin en iyi modellerinden biri oldu. Bu noktada oyuncu olmak için Las Angeles’a taşındı. Hard Country dramasında büyük bir çıkış yapmadan önce kariyerine Made-for-TV filmlerinde oyunculuk yaparak başladı Daha sonra Never Say Never Again filminin james Bond kızı olmaya devam etti.

4- Marilyn Monroe

Marilyn Monroe
Marilyn Monroe

Tabii ki, Marilyn Monroe ‘da bu listede. Dünyanın en güzel Kadınları listesine yayınlayıp efsanenin kendisini dahil etmemek tamamen imkansız olurdu. Ölümünden 50 yıl sonra bile Marilyn Monroe’nun pop kültürü üzerinde büyük bir etkisi var. Tüm zamanların en tanınmış aktrislerinden biridir. Monroe, trajik bir şekilde 36 yaşında hayatına veda edip sevenlerini yasa boğdu.

5- Michelle Pfeiffer

Michelle Pfeiffer
Michelle Pfeiffer

Michelle Pfeiffer, oyunculuğa 1970’lerin sonunda başladı, ancak esas olarak film yapımcılarının “Güzel bir yüz istediği” için küçük rollere indirgenmişti. Neyse ki, bunu kırmayı başardı ve 1980’ler ve 1990’lar boyunca daha ciddi rollerde çalışmaya başladı. Onun için bu döngüyü kıran film Yaralı Yüz’dü.

6- Natalie Wood

Natalie Wood
Natalie Wood

Natalie Wood , 34th Street’teki  Susan Walker rolüyle ününü erken yaşta kazandı . Ayrıca Rebel Without a Cause ve West Side Story gibi diğer popüler filmlerde rol aldı . Wood, zamansız ölümü öncesinde Robert Wagner ile evlenmişti.

7- Raquel Welch

Raquel Welch
Raquel Welch

Raquel Welch büyük çıkışını yapmadan önce birkaç filmde çalıştı. Ancak , tüm dünya bu yükselen yıldızın farkına daha sonra varacaktı. Büyük çıkışı , kürk bikini kostümü ile ünlü olan MÖ Bir Milyon Yıl filminin piyasaya sürülmesiyle geldi . Başta Reese Witherspoon’la birlikte Legally Blonde olmak üzere birçok filmde başrol oynamaya devam etti . Ayrıca 2001 yılında “Imagen Vakfı Yaşam Boyu Başarı Ödülü” ne layık görüldü.

8- Sharon Tate

Sharon Tate
Sharon Tate

Ne yazık ki dünya için Sharon Tate, ekrandaki rolleriyle değil, 1969’daki acımasız ve anlamsız cinayetiyle hatırlanıyor. Sharon Tate, mükemmel oyunculuk becerileriyle yükselen bir yıldız olarak biliniyordu. Komedi ve dramatik rollere son derecede uygundu. 1968’de yönetmen Roman Polanski ile evlendi. İkili The Fearless Vampire Killers’da başrol oynamıştı . Ancak ertesi yıl Tate soğukkanlılıkla öldürüldü. Cinayet sırasında 8 aylık hamileydi.

9- Sophia Loren

Sophia Loren
Sophia Loren

Sophia Loren, klasik dönemin İtalyan aktrisleri söz konusu olduğunda benzersizdir. O zamanlar, çoğu oyuncu kariyerlerine bir stüdyo tarafından işe alınmadan önce model olarak başlardı. Bu özellikle,italya’da geçerliydi. Bu durum Oyunculuk kariyerine sadece 14 yaşında başlayan Sophia’yı durdurmadı . Hong Kong’ta Bir Kontes de dahil olmak üzere birçok önemli filmde rol aldı .

10- Sophie Marceau

Sophie Marceau
Sophie Marceau

Sophie Marceau, ilk çıkışını 1980 yılında Fransız filmi La Boum ile yapan Fransız bir aktris. İlk çıkışından sonra Avrupa’da kaldı ve Hollywood’a gitmeden önce bir dizi başka Avrupa filminde rol aldı. Orada bir kez Braveheart ve James Bond filmi The World is Not Enough’daki en büyük rolleri alacaktı . Sophie sık sık kendisini güzel değil, fotojenik olarak gördüğünden bahsederdi.

Yabancı Aktörler Çocuklarıyla Aynı Filmde 1