Cinsiyet Değiştiren Ünlüler

cinsiyet değiştiren ünlüler
cinsiyet değiştiren ünlüler

Cinsiyet Değiştiren Ünlüler ilgili şeyleri sorgulamak insanı meraklandıran birşey 21.yüzyılın lütuflarından yararlanan erkelerin kadın olmaları eskisine göre çok daha kolay. Bütün zorluklara meydan okuyarak cinsiyet değişikliği yapmayı seçen ünlülerden sadece bazılarını sizler için listeliyoruz.

Cinsiyet Değiştiren Ünlüler de Sadece Erkekken Kadın Olanlara bir göz atalım ,

1- Lili Elbe

Lili Elbe
ilk transeksüel Lili Elbe

Tabiki dünya tarihinde ilk transeksüel Lili Elbe liste başı olmazsa olmazdı , Danimarkalı kadın, 1930’da transseksüel ameliyatı gören dünyada ilk insanoldu . The Danish Girl  filmi , Venedik Film Festivali’nde büyük beğeni toplayan Lili üzerine bir biyografik filmdi.

2- Andreja Pejic

Andreja Pejic
Andreja Pejic

 Andreja’yı aynı yıl hem en seksi erkek hem de en seksi kadın unvanlarını kazandığı için hatırlarsınız Ameliyatından önce Hem erkek hem de kadın defilelerinde sahne alan çift cinsiyetli bir mankene dönüştü. Kısa süre önce adını Andreja olarak değiştirdi.

3- Kim Petras

Kim-Petras
Kim-Petras

Petras , 12 yaşındayken cinsiyetini değiştirmeye karar verdiği için kasabanın en çok konuşulan insanı haline geldi . Bu çarpıcı Alman pop şarkıcısı kendi şarkılarını besteliyor , Ayrıca ülke çapında bir Alman kuaför zinciri için modellik yaptı.

4- Amiyah Scott

Amiyah Scott
Amiyah Scott

11 Ocak 1988 Doğumlu Manken olmuş bir aktris olan Amiyah Scott , Rihanna ve Lil ‘Kim’i en büyük stil ilham kaynağı olarak görüyor. Kendisi Çeşitli rollerin yanı sıra Memoirs of a Mermaid adında bir kitap yazmıştır.

5- Jenna Talackova

Jenna Talackova
Jenna Talackova

15 Ekim 1988 Doğumlu Kanadalı model , Miss Universe Güzellik yarışmasından diskelifiye olmuştu bu yarışmayı  düzenleyenlere karşı bir dava açıp kazanması kendisini cesaretlendirse de Jenna yarışmayı kazanamadı, ama o dürüst olduğun için kalpleri kazandı.

6- Carmen Carrera

Carmen Carrera
Carmen Carrera

Christopher Roman, sahne adını Carmen Carrera olarak değiştirdi ve şimdi Amerikan televizyon yıldızı ve modeli. Victoria’s Secret’e  ilk transseksüel model olmak için dilekçe göndermesi sonucu popüleritesi arttı bu popüleritesini transseksüel hakları aktivisti olarak kullanmayı iyi biliyor.

7- Laverne Cox

Laverne Cox
Laverne Cox

29 Mayıs 1972 Doğumlu Laverne Cox , Netflix dizisi Orange Is the New Black’deki Sophia Burset rolü ile ön plana çıktı ve Emmy ödülüne aday gösterilen ilk transseksüel oldu . Amerikalı aktris aynı zamanda transseksüel toplumun aktif bir üyesidir.

Sahte Ürün Orjinal Ürün Nasıl Anlaşılır ?