Çin Mobil Uygulama Hindistan Engeline Takıldı

çin mobil uygulama
Çin Mobil Uygulama Hindistan hükümeti tarafından tehlikeli bulundu

Çin Mobil Uygulama denince akla gelen Alibaba , Tencent , Netease , Baidu , Tiktok gibi dünyanın en ünlü uygulamaları ve toplamda 118 uygulama Hindistanda yasaklandı.

Hindistan ulusal güvenlik risklerini gerekçe göstererek 118 uygulamayı yasakladı. iki ülke arasındaki yükselen jeopolitik gerilimin bunda büyük etkisi olduğu düşünülüyor.

Hindistan Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, “tehditlerin ortaya çıkan doğası nedeniyle” 118 mobil uygulamayı engellemeye karar verdiğini söyledi , çünkü mevcut bilgiler ışığında egemenlik ve bütünlüğe zarar veren faaliyetlerde bulundular.

Çin Mobil Uygulama Tehlikeli Bulundu..

Çin Mobil Uygulama
Çin Mobil Uygulama Hindistan hükümeti tarafından tehlikeli bulundu

Hindistan hükümeti, “Android ve iOS platformlarında bulunan bazı mobil uygulamaların kullanıcıların verilerini Hindistan dışında bulunan sunuculara yetkisiz bir şekilde ilettiğine dair raporlar da dahil olmak üzere ”çeşitli kaynaklardan birçok şikayet aldığını” söyledi. ve Bakanlık, bunun “ulusal güvenliğe aykırı” olduğunu gereken yaptırımları uyguladıklarını belirtti.

“Bunlara dayanarak ve yayınlanan bilgilerin, istenen izinlerin, gömülü işlevlerin yanı sıra yukarıda belirtilen Uygulamaların veri toplama uygulamalarına ilişkin son güvenilir girdilerin alınması üzerine, bu Uygulamaların gizli bir şekilde veri topladığı ve paylaştığı ve kişisel verileri tehlikeye attığı konusunda ciddi endişeler uyandırdı ve bu durum neticesinde Hindistan Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, Devletin güvenliğine ciddi bir tehdit oluşturabileceğine karar verdi.

En son uygulama yasağı  , Ladakh bölgesindeki tartışmalı Himalaya dağ sınırında Çin ile Hindistan arasında gerilimlerin artmasıyla ortaya çıktı . Haziran ayında, iki ülke arasındaki sınır çatışmasında 20 Hint askeri hayatını Kaybetmişti.

İphone 11 Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey 1